Radykalizm czy reformizm?

Przez AKmatiAK 19 March 2019 20:58

Administrator · 220 komentarze

j.w.

ja radykalizm

wolność, równość, jedność ☭

Przez ProXiuu 20 March 2019 11:04

Użytkownik · 160 komentarze

Radykalizm

Do 9 roku życia byłem socjalistą. Podobno każdy za młodu powinien nim być, potem mądrzeje. -Janusz Korwin-Mikke

"Naturalną wadą kapitalizmu jest nierówny podział bogactwa. Naturalną zaletą socjalizmu jest równy podział biedy."
~Winston Churchill

Przez ProXiuu 20 March 2019 20:55

Użytkownik · 160 komentarze

Chciałbym (pewnie nie tylko ja) rozwiązywanie sporów metodą pokojową, ale ludzie dzielą się na 3 grupy
-Totalni idioci, nie ogarniają argumentów, nie da się z nimi dyskutować
-Fanatycy nawet nie starają się ciebie zrozumieć, nigdy nie zmienią swoich poglądów
-Osoby starające się ciebie zrozumieć, ale stanowczo zostające przy swoim
No i oczywiście twoi zwolennicy i osoby uginające się dla świętego spokoju pod twoimi poglądami ale te 3 grupy uniemożliwiałyby wprowadzenie zmian metodą reformizmu

Dla ścisłości mówimy o takim reformizmie: reformizm [łac. reformo ‘przekształcam’], w szerszym znaczeniu nazwa działań lub koncepcji społ.-polit. uznających reformę za jedynie dopuszczalną metodę wprowadzania zmian ustrojowych, prawnych lub organizacyjnych; ?

Do 9 roku życia byłem socjalistą. Podobno każdy za młodu powinien nim być, potem mądrzeje. -Janusz Korwin-Mikke

"Naturalną wadą kapitalizmu jest nierówny podział bogactwa. Naturalną zaletą socjalizmu jest równy podział biedy."
~Winston Churchill

Przez AKmatiAK 20 March 2019 21:30

Administrator · 220 komentarze
ProXiuu napisał

Dla ścisłości mówimy o takim reformizmie: reformizm [łac. reformo ‘przekształcam’], w szerszym znaczeniu nazwa działań lub koncepcji społ.-polit. uznających reformę za jedynie dopuszczalną metodę wprowadzania zmian ustrojowych, prawnych lub organizacyjnych; ?

tak

wolność, równość, jedność ☭