Skąd wziął się trend nazywania aktywistów antify faszystami?

Przez Towarzysz Ypsilon 18 March 2019 11:48

Użytkownik · 94 komentarze

To jakaś nowy sposób na oczyszczenie wizerunku skrajnej prawicy? Ponoć aktywiści antify nie wiedzą co to faszyzm, a ci którzy "wiedzą" nazywają antife ruchem faszystowskim mimo że sprzeciwia się założeniem faszystowskim.

Przez AKmatiAK 18 March 2019 17:09

Administrator · 222 komentarze

chcą odwrócić uwagę od siebie

wolność, równość, jedność ☭

Przez Park Chung Hee 19 March 2019 23:45

Użytkownik · 241 komentarze

Według mnie stąd, że niektórzy z Antifowców (już nie wnikam w to, czy pojedyncze jednostki, czy całe hordy) zachowują się jak faszyści poprzez walkę z odmiennymi poglądami. Chociaż ta jedna cecha faszyzmu nie wystarcza, aby kogoś na serio nazwać faszystą i już Korwinowi bliżej jest do faszysty, niż Antifie

"Koreja! Ura! (Корея! Ура!)” ~ Ahn Jung Geun, 1909

"Urodziliśmy się na tej ziemi, obciążeni historyczną misją odbudowy narodu (우리는 민족 중흥의 역사적 사명을 띠고 이 땅에 태어났다)" ~ Park Chung Hee, 1968

Przez ProXiuu 30 March 2019 18:51

Użytkownik · 160 komentarze

Dlaczego Korwinowi bliżej do faszysty?

Do 9 roku życia byłem socjalistą. Podobno każdy za młodu powinien nim być, potem mądrzeje. -Janusz Korwin-Mikke

"Naturalną wadą kapitalizmu jest nierówny podział bogactwa. Naturalną zaletą socjalizmu jest równy podział biedy."
~Winston Churchill

Przez ProXiuu 30 March 2019 19:07

Jeśli sugerować się wiki to: Następujące elementy są najczęściej wymieniane jako integralne części faszyzmu: nacjonalizm, etatyzm, militaryzm, imperializm, totalitaryzm, antykapitalizm, antykomunizm, korporacjonizm, populizm, kolektywizm oraz opozycja do politycznego i ekonomicznego liberalizmu.
Nacjonalizm - Korwin mówił że każdy powinien mieć coś w sobie z nacjonalisty w zamyślę aby podejmując decyzję polityczne mieć na względzie zawsze dobro Kraju
Militaryzm - Ciężko jest mieć komuś za złe aby Polska z aktualną armią dalej ją powiększała
Imperializm - Uznajmy że pasuje
Totalitaryzm - Absolutnie nie
Antykapitalizm - Absolutnie nie
Antykomunizm- Absolutnie tak
Korporacjonizm - nie
Populizm - tak
Kolektywizm - nie
Etatyzm - Absolutnie nie
Opozycja do liberału - Absolutnie nie
W dzisiejszych czasach powstało tyle odmian wszystkiego że ciężko to klasyfikować, Mój awatar idealnie tu pasuje xD

Ostatnio edytowany przez ProXiuu (30 March 2019 19:08)

Do 9 roku życia byłem socjalistą. Podobno każdy za młodu powinien nim być, potem mądrzeje. -Janusz Korwin-Mikke

"Naturalną wadą kapitalizmu jest nierówny podział bogactwa. Naturalną zaletą socjalizmu jest równy podział biedy."
~Winston Churchill

Przez Park Chung Hee 30 March 2019 21:49

Użytkownik · 241 komentarze

natomiast antifa ma następujące nastawienie do tych najczęściej wymienianych cech:
Nacjonalizm - zniszczyć
Militaryzm - zniszczyć
Imperializm - zniszczyć
Totalitaryzm - zniszczyć
Antykapitalizm - mieć w dupie
Antykomunizm- mieć w dupie
Korporacjonizm - popierać
Populizm - mieć w dupie
Kolektywizm - mieć w dupie
Etatyzm - popierać
Opozycja do liberału - popierać lub zniszczyć (zależy, o której antifie mówimy, bo antif jest co najmniej tyle, co państw pokrzywdzonych przez hitlerowców)

Czyli jak widać antifa ma mniej wspólnego z faszyzmem według cech, które ty podałeś. Teraz przejrzyjmy cechy od światowej historii i też przeanalizujmy nastawienie antify oraz Korwina do tego:
- skrajny nacjonalizm przechodzący w szowinizm - Antifa: zniszczyć | Korwin: popierać dopóki ci popierają Korwina
- militaryzm - Antifa: zniszczyć | Korwin: popierać, dopóki ci popierają Korwina
- zwalczanie odmiennych poglądów - Antifa: zwalczać faszyzm, nacjonalizm, szowinizm, rasizm itp. | Korwin: zwalczać socjalizm i wszystko, co wykazuje cechy socjalizmu
- Korporacjonizm i Etatyzm - Antifa: popierać | Korwin: zniszczyć, bo wykazuje cechy socjalizmu
- autokratyzm w stylu wodzowskim - Antifa: zniszczyć | Korwin: zniszczyć jeśli jest to socjalistyczny autokratyzm, ale kumplować się ze zwolennikami, jeśli jest to kapitalistyczny autokratyzm
- pełna kontrola partii rządzącej nad częścią aspektów życia społecznego i prywatnego - Antifa i Korwin mają takie samo zdanie, czyli zniszczyć

z tych cech Antifa ma 2 punkty, a Korwin 3 (przynajmniej ja się tylu doliczyłem)

"Koreja! Ura! (Корея! Ура!)” ~ Ahn Jung Geun, 1909

"Urodziliśmy się na tej ziemi, obciążeni historyczną misją odbudowy narodu (우리는 민족 중흥의 역사적 사명을 띠고 이 땅에 태어났다)" ~ Park Chung Hee, 1968

Przez ProXiuu 31 March 2019 21:01

Mnie ta antifa na razie nie obchodzi, niech się tam walą z ONR, może kiedyś się zainteresuje tematem.

~Winston Churchill