Czy uważacie, że "Kapitan Marvel" idealnie opisuje to, jak obecnie postępują Amerykanie?

Przez Park Chung Hee 11 April 2019 16:45

Użytkownik · 241 komentarze

UWAGA! SPOILERY! Jak nie oglądaliście, a chcecie obejrzeć i nie lubicie spoilerów to nie czytajcie dalej, tylko szybko na zalukaj

W najnowszym filmie o superbohaterce ze świata Marvela są pokazane dwie rasy - przypominający ludzi Kree oraz wyglądający jak gobliny Skrule. Przez pół filmu Karol Danvers wraz z widzami są poddani propagandzie, że Kree to niby taka wspaniała szlachetna rasa wojowników i bohaterów walczących o pokój we wszechświecie, natomiast Skrule to rasa bandytów, która marzy tylko o zniszczeniu wszystkich w okół. Jakoś w połowie filmu okazuje się jednak, że Skrule są kompletnie nic nie winni, a Kree - rasa rzekomo szlachetnych wojowników to zwykli psychopatyczni mordercy, którzy chcą eksterminować rasę Skruli.

Czy nie przypomina wam to Amerykanów, którzy pod przykrywką "szerzenia demokracji" napadają na kraje takie, jak Wietnam, Irak, Syria czy Kuba i mordują cywili jednocześnie wmawiając ludziom, że walczą z komunizmem lub dżihadem?

Ostatnio edytowany przez Park Chung Hee (11 April 2019 16:50)

"Koreja! Ura! (Корея! Ура!)” ~ Ahn Jung Geun, 1909

"Urodziliśmy się na tej ziemi, obciążeni historyczną misją odbudowy narodu (우리는 민족 중흥의 역사적 사명을 띠고 이 땅에 태어났다)" ~ Park Chung Hee, 1968

Przez DzieckoZAfryki 11 April 2019 17:03

Użytkownik · 113 komentarze

zapomniałeś dodać jeszcze Koree

"Mnie nie interesuje prawo, mnie interesuje sprawiedliwość."- Adolf Hitler
'',,Nie'' wypowiedziane bez lęku może być lepsze i ważniejsze, aniżeli ,,tak'' wypowiedziane tylko po to, żeby kogoś zadowolić lub, co gorsza, aby uniknąć kłopotów - Mahatma Gandhi

Przez Park Chung Hee 11 April 2019 17:08

nie zapomniałem, bo Korei nie napadli. W Korei jedynie udzielili pomocy dla Południa, podobnie jak Chińczycy dla Północy i też w Korei po raz ostatni stali po tej właściwej stronie, mimo, że święci i tak nie byli

Ostatnio edytowany przez Park Chung Hee (11 April 2019 17:10)

"Urodziliśmy się na tej ziemi, obciążeni historyczną misją odbudowy narodu (우리는 민족 중흥의 역사적 사명을 띠고 이 땅에 태어났다)" ~ Park Chung Hee, 1968

Przez AKmatiAK 11 April 2019 20:07

Administrator · 222 komentarze

faktycznie widać podobieństwo

wolność, równość, jedność ☭

Przez DzieckoZAfryki 12 April 2019 18:38

Amerykanie w Wietnamie i Syrii też udzielili pomocy, pozatym powiedziałeś że napadali na osoby niewinne.W Korei to oni głównie odpowiadali za zbrodnie wojenne na rzekomych sympatykach z komunistami, zamordowali wraz z Koreańczykami ok 100 tysięcy (dane do dziś nie są znane) osób w tym dzieci

'',,Nie'' wypowiedziane bez lęku może być lepsze i ważniejsze, aniżeli ,,tak'' wypowiedziane tylko po to, żeby kogoś zadowolić lub, co gorsza, aby uniknąć kłopotów - Mahatma Gandhi

Przez Park Chung Hee 12 April 2019 19:04

W Wietnamie i Syrii nikomu nie pomogli, tylko wprost napadli na te kraje. Przecież np. to, co się działo w Wietnamie to była sprawa tylko i wyłącznie między reżimem południowowietnamskim, a narodowowyzwoleńczym frontem Wietnamu Południowego (potocznie Viet Cong) i ani Chinom, ani USA ani Wietnamowi Północnemu nie było nic do tego. Mimo to USA i tak napadło na Wietnam, bo Ngo Dinh Diem nagadał głupot, że Vietcong jest komunistyczny, a Amerykańce jak na debili przystało uwierzyli, przestraszyli się, że komunizm niby zaleje świat jak Viet Cong wygra i napadli na Wietnam. Potem do akcji weszli również Wietnamczycy z Północy i Chińczycy, którzy regularnie dostarczali broń i czasem ludzi dla partyzantów z Viet Congu. Jeśli chodzi o Syrię to ją jak zwykle napadli dla ropy i jeszcze ISIS stworzyli, żeby mieć pretekst do szerzenia demokracji na bombach. No a w Korei to za zbrodnie odpowiadali głównie komuniści ze zdradzieckiego północnokoreańskiego pseudopaństewka, a nie Amerykanie (i tu ich nie bronię, tylko stwierdzam fakty). Kim Il Song, popularnie zwany w Polsce Kim Ir Senem przecież zamordował z milion osób według oficjalnych szacunków, z czego zdecydowana większość to ofiary wojny koreańskiej. Dla porównania ty mówisz o zaledwie 100 tysiącach ofiar ze strony ONZ.

Ostatnio edytowany przez Park Chung Hee (12 April 2019 19:06)

Przez DzieckoZAfryki 13 April 2019 18:38

Kim Ir Sen zabił milion ludzi w ciągu całej dyktatury 50 letniej.Pozatym ZSRR również wysyłał sprzęt wojskowy do Wietnamu,pozatym ISIS powstało jeszcze w czasie wojny z Irakiem (chociaż z tym że Amerykanom zależy i wyłącznie na ropie zgodze się nie zaprzeczalnie).Tyle że w Wietnamie również nie było żadnych ,,ciekawych'' surowców.W takim razie równie dobrze można by powiedzieć, że ZSRR napadł na Afganistan? Tyle że Amerykanie przystąpili do wojny wietnamskiej dopiero w połowie jej a Sowieci już po kilku tygodniach wkroczyli, więc nie wiem jak ma się to do napaści.Oczywiście nie popieram w żadny sposób Amerykan, bo w Wietnamie popełniali zbrodnie wojenne.Tylko powiedzenie, że Wietnam to była inwazja a Wojna w Korei było udzielem wsparcia to dla mnie kabaret