Jaka kara według was należy się za poszczególne czyny?

Przez DzieckoZAfryki 3 July 2019 19:08

Użytkownik · 112 komentarze

Jak byście wy np. w swoim państwie ukarali osoby po dokonaniu podanych czynności (o ile można to tak nazwać xD) napiszcie też jaka kara gdy sprawca jest pełnoletni, oraz jaka gdy sprawca ma 14 lat:
1.Jedna osoba straciła przytomność w jednej ze sali tylko z osobą którą się nie lubią, druga nie udzieliła jej pomocy i tamta osoba zmarła
2.Brat z siostrą robią stosunek seksualny w swoim domu (ściany cienkie, sąsiad wszystko słyszał i poskarzył xD)
3.Osoba podczas obrony przed napastnikiem ją zabiła (w przypadku gdy nie miała wyjścia) , (w przypadku gdy mogła inaczej zrobić inaczej, ale była spanikowana) , (gdy mogła obronić się bez robienia trwałych obrażeń, ale świadomie zrobiła tak)
4.Osoba przemyca zwierzęta za granice
5.Banda chuliganów idzie pod komisariat krzyczy, klnie i rzuca kamieniami, bo aresztowali ich kolege
6.Jeden obywatel szpieguje baze wojskową, ucieka do wrogiego państwa i zdradza plany, położenie, dokumenty itd.
7.Pracownik hotelu dla zwierząt znęca się nad nimi i katuje je
8.Pewnego razu 10 letnia dziewczynka zagineła, po 3 dniach ją odnaleziono martwą i rozszarpaną.Jak później po sekcji zwłok okazało się, że została zgwałcona bardzo brutalnie (seks analny z ,,użyciem całych sił'' i oralny) a następnie zabita przez zadźganie nożem (w przypadku gdy osoba była chora psychicznie) , (w przypadku gdy był nie miał żadnych zaburzeń i podczas napaści czuł się jak ,,w siódmym niebie'')
9.Jedna z osób pobiła drugą, z powodu m.in kłótni o dziewczyne/chłopaka, napaści na rodzine, popełnienia przestępstwa przez pobitego itp.

Napiszcie przy każdym punkcie jaka kara się należy do poszególnych kategorii i sytłuacji

"Mnie nie interesuje prawo, mnie interesuje sprawiedliwość."- Adolf Hitler
'',,Nie'' wypowiedziane bez lęku może być lepsze i ważniejsze, aniżeli ,,tak'' wypowiedziane tylko po to, żeby kogoś zadowolić lub, co gorsza, aby uniknąć kłopotów - Mahatma Gandhi

Przez DzieckoZAfryki 3 July 2019 19:45

Użytkownik · 112 komentarze

1.Jeżeli się naprawde nie lubieli uważam, że nie powinna być karana, ewentualnie upomnienie w obu przypadkach
2.W przypadku osób pełnoletnich grzywna i przymus terapii, w przypadku osób 14 letnich (np. bliźniaki) zbadanie u psychiatry i jeżeli jest wszystko w porządku wytłumaczenie i tymczasowa kontrola kuratorska
3.W pierwszym przypadku pierwszym (nie było wyjścia) nie ma kary i jedynie wyrazy współczucia dla rodziny, w przypadku niesłusznego zabicia, pod wpływem paniki upomnienie i rekompensata rodzinie bądź grzywna, w przypadku świadome zabójstwa w samoobronie gdy były inne wyjścia jeszcze wyższa kara pieniężna i 2 lata pozbawienia wolności (oczywiście w tych więzieniach nie będzie takich luksusów jak dziś i będą pracować) W przypadku osoby 14 letniej to samo z wyjątkiem celowego zabicia, wtedy tylko zapłacenie kary pieniężnej
4.Konfiskata pieniędzy, grzywna i upomnienie, w przypadku 14 lat, tylko upomnienie
5.Jeżeli aresztowano go słusznie, wysoka grzywna i areszt, jeżeli był niewinny, policja płaci jemu rekompensate, a sprawcy zamieszki nie dostają kary, w przypadku gdy osoby miały 14 lat i policja miała racje grzywna trochę niższa niż gdyby byli pełnoletni oraz kontrola kuratorska, w przypadku niewinności aresztowanego to samo co u dorosłych
6.Kara śmierci lub 25 lat pozbawienia wolności i ciężkiej pracy jeżeli naprawde miał złe intencje i nie lubiał Polski, jeżeli nie chciał źle i żałuje upomnienie i prace społeczne, w przypadku 14 latka jeżeli chciał źle 2 lata zakładu poprawczego i wpajanie nacjonalizmu, w przypadku dobrych chęci/nieświadomości upomnienie
7.Zapłacenie rekompensaty właścicielom oraz 5 lat pozbawienia wolności i ciężkiej pracy, w przypadku 14 letniego sadysty zwierząt przymusowa terapia, zapłacenie rekompensaty też nieco mniejszej niż pełnoletni  i upomnienie
8.Jeżeli był chory psychicznie odizolowanie na conajmniej 5 lat, oznaczenie jako ciężki przypadek i leczenie przy użyciu wszystkich środków oraz dożywotnia kontrola kuratorska, jeżeli był zdrowy psychicznie kara śmierci + tortury i nagłośnienie sprawy we wszystkich mediach, w przypadku gwałciciela i zabójcy który miał 14 lat, to samo, ale czasowa kontrola (młodzi mają zmienne poglądy) jeżeli był zdrowy psychicznie zapłacenie rekompensaty rodzinie, przymusowa terapia i kurator do skończenia 20 lat
9.Jeżeli powodem było to co wymieniłem i nic się poważnego poszkodowanemu nie stało nic, jeżeli osoba trafiła do szpitala zapłacenie rekompensaty w obydwóch przypadkach, jeżeli osoba zmarła u pełnoletniego zapłacenie wysokiej kary pieniężnej, oraz terapia kontroli nad emocjami i o powodzie konfiktu, w przypadku nieletniego grzywna i również terapia

"Mnie nie interesuje prawo, mnie interesuje sprawiedliwość."- Adolf Hitler
'',,Nie'' wypowiedziane bez lęku może być lepsze i ważniejsze, aniżeli ,,tak'' wypowiedziane tylko po to, żeby kogoś zadowolić lub, co gorsza, aby uniknąć kłopotów - Mahatma Gandhi

Przez Park Chung Hee 3 July 2019 20:07

Użytkownik · 237 komentarze

1. Leczenie psychiatryczne
2. Nic. Ich problem jak będą mieć dziecko (a jak z zespołem downa, czy chorobą bodajże Habsburgów to już w ogóle). Po za tym są "rodzeństwa", gdzie żadne z dzieci nie ma ze sobą nic wspólnego, a jedynie jedno lub kilka z nich są adoptowane
3,1. Brak kary, pomoc psychiatryczna
3,2. Brak kary, pomoc psychiatryczna
3,3. Więzienie o zaostrzonym rygorze
4. Jak "przemyca" to mam się rozumieć, że nielegalnie, a jak tak to wysoka grzywna za pierwszymi dwoma razami (2 razy wyższa przy drugim), a potem więzienie
5. Też ich aresztować i zamknąć w jednej celi z kolegą
6. Odebranie obywatelstwa oraz kara śmierci za zdradę stanu w przypadku powrotu do kraju, a nieletniego do reedukacji (chyba, że zrobił to nie świadomie to wtedy upomnienie i kilka lat robót publicznych)
7. Zamknąć w więzieniu, znęcać się nad nim i katować go. Może trochę brutalne, no ale "oko za oko"
8. W obydwu wypadkach równie brutalna  kara śmierci jeśli był pełnoletni ("oko za oko"), a dzieciaka do psychiatryka i reedukować
9. Z byle powodu to do psychiatryka, lub paki w zależności od stopnia obrażeń, natomiast jak pobity popełnił poważne przestępstwo (np. Napadł na rodzinę napastnika) to grzywna i areszt domowy do pół roku dla napastnika, a pobitego do więzienia na tyle czasu, ile przewiduje kodeks karny dla jego przewinienia

Ostatnio edytowany przez Park Chung Hee (3 July 2019 20:18)

"Koreja! Ura! (Корея! Ура!)” ~ Ahn Jung Geun, 1909

"Urodziliśmy się na tej ziemi, obciążeni historyczną misją odbudowy narodu (우리는 민족 중흥의 역사적 사명을 띠고 이 땅에 태어났다)" ~ Park Chung Hee, 1968

Przez Park Chung Hee 3 July 2019 20:20

Użytkownik · 237 komentarze

Nie chce mi się ciągle edytować więc id razu do wszystkiego na raz napiszę, że nieletni powinni pod kontrolę psychiatryczną pójść (nie licząc kazisexu, bo to ich problem jak już napisałem)

"Koreja! Ura! (Корея! Ура!)” ~ Ahn Jung Geun, 1909

"Urodziliśmy się na tej ziemi, obciążeni historyczną misją odbudowy narodu (우리는 민족 중흥의 역사적 사명을 띠고 이 땅에 태어났다)" ~ Park Chung Hee, 1968

Przez ProXiuu 3 July 2019 23:57

Użytkownik · 157 komentarze

1. Wysoka grzywna dla rodziny ofiary, upomnienie.
2. Nic
3.1 Nic
3.2 Nic
3.3 Grzywna, upomnienie
4. Jeśli nielegalnie no to kara finansowa, zależy w jakim celu i w jakich warunkach przemyca.
5. Pałami po ryju, jeśli niewinny to odszkodowanie (to że klną czy krzyczą to chuj, ale jeśli rzucają w komisariat kamieniami to pałami po mordach)
6. Kara śmierci, egzekucja wykonana w sposób "o którym wszyscy usłyszą" np. polon do herbatki
7. To samo co zrobił zwierzakom, oko za oko.
8. W obydwóch przypadkach cyklon B. EDIT: Nie doczytałem że 10 letnia, jaja w imadło oraz nabicie na pal.
9. Z byle powodu pobicie to 2-5 lat więzienia, jeśli był jakiś konkretny powód to ustalić i kara adekwatna do sytuacji.

Do 9 roku życia byłem socjalistą. Podobno każdy za młodu powinien nim być, potem mądrzeje. -Janusz Korwin-Mikke

"Naturalną wadą kapitalizmu jest nierówny podział bogactwa. Naturalną zaletą socjalizmu jest równy podział biedy."
~Winston Churchill

Przez ProXiuu 4 July 2019 00:01

Użytkownik · 157 komentarze

Ogólnie to uważam że jeśli ktoś jest napastnikiem i zagraża mojemu zdrowiu bądź życiu mam prawo się bronić wszelkimi metodami. Jeśli mam do wyboru np. gaz pieprzowy a pistolet to wolę wybrać pistolet, aby mieć pewność że się obronię. Podczas zagrożenia nie powinno mieć miejsca rozmyślanie nad tym jakie konsekwencje będę miał JA, dlatego że się obroniłem. Napastnik powinien być świadomy że napadając na kogoś ryzykuje swoim życiem.

Do 9 roku życia byłem socjalistą. Podobno każdy za młodu powinien nim być, potem mądrzeje. -Janusz Korwin-Mikke

"Naturalną wadą kapitalizmu jest nierówny podział bogactwa. Naturalną zaletą socjalizmu jest równy podział biedy."
~Winston Churchill