Podoba wam się mój projekt mundurów harcerskich?

Przez DzieckoZAfryki 4 July 2019 21:04

Użytkownik · 112 komentarze

Byłby on niemal identyczny co dzisiejsze, ale miałby on dłuższe rękawy z grubszego materiały, oraz na jednym ramieniu znajdowałaby się falanga oraz na piersi orzeł, w dodatku jeszcze czapka średniej wielkości z falangą nad czołem i kołnierz z niewielkim napisem ,,Lud, honor, ojczyzna'' (bez boga) byłby on koloru moro, beżowego bądź szarego.Co sądzicie o moim pomyśle? Czy popieracie nacjonalizm i prawice? Czy takie mundury by się przydały? Bo według mnie powinni takie w całej Polsce wprowadzić

"Mnie nie interesuje prawo, mnie interesuje sprawiedliwość."- Adolf Hitler
'',,Nie'' wypowiedziane bez lęku może być lepsze i ważniejsze, aniżeli ,,tak'' wypowiedziane tylko po to, żeby kogoś zadowolić lub, co gorsza, aby uniknąć kłopotów - Mahatma Gandhi

Przez Park Chung Hee 4 July 2019 21:23

Użytkownik · 241 komentarze

zamiast tej falangi to Polskę Walczącą albo wilka dać i będzie dobrze.

Jeśli chodzi o popieranie nacjonalizmu i prawicy to to zależy od kraju, bo nacjonalistów koreańskich, czy francuskich jak najbardziej popieram, natomiast polscy nacjonaliści (oczywiście z wyjątkami) to jak dla mnie matoły

"Koreja! Ura! (Корея! Ура!)” ~ Ahn Jung Geun, 1909

"Urodziliśmy się na tej ziemi, obciążeni historyczną misją odbudowy narodu (우리는 민족 중흥의 역사적 사명을 띠고 이 땅에 태어났다)" ~ Park Chung Hee, 1968

Przez DzieckoZAfryki 4 July 2019 22:35

Falanga to nie jest symbol faszystowski/rasistowski, ale druga opcja też mogłaby być

'',,Nie'' wypowiedziane bez lęku może być lepsze i ważniejsze, aniżeli ,,tak'' wypowiedziane tylko po to, żeby kogoś zadowolić lub, co gorsza, aby uniknąć kłopotów - Mahatma Gandhi

Przez Park Chung Hee 4 July 2019 22:47

wiem, że nie jest faszystowska, ani rasistowska (podobnie, jak swastyka. Symbol nie może wyznawać jakiejś ideologi) ale co z tego, jak i tak większość osób stosujących falangę to debile nie znający historii własnego kraju, kaleczący swój język ojczysty błędami ortograficznymi oraz tzw. "łaciną podwórkową", malujący po murach sprayem, łażący wszędzie w dresach z (czasem z szowinistycznymi lub wulgarnymi tekstami), niektórzy nawet nawalający murzynów "bo tak", a jednocześnie nazywający się "prawdziwymi Polakami patriotami". Już nie mówiąc o tym, że wiecznie jęczą, że nie wolno kupować w szwabskim lidlu, ale potem i tak idą do Lidla zrobić pierdyliardową wojnę o Karpia

Ostatnio edytowany przez Park Chung Hee (4 July 2019 22:57)

"Urodziliśmy się na tej ziemi, obciążeni historyczną misją odbudowy narodu (우리는 민족 중흥의 역사적 사명을 띠고 이 땅에 태어났다)" ~ Park Chung Hee, 1968

Przez ProXiuu 4 July 2019 23:07

Użytkownik · 160 komentarze

Symbol nie może wyznawać/symbolizować danej ideologii? A sierp i młot? Albo symbol: "Polska walcząca" ,czy symbol pacyfizmu, który symbolizuje pacyfizm. Ja słyszałem że swastyka symbolizuje szczęście i pomyślność.

Ostatnio edytowany przez ProXiuu (4 July 2019 23:07)

Do 9 roku życia byłem socjalistą. Podobno każdy za młodu powinien nim być, potem mądrzeje. -Janusz Korwin-Mikke

"Naturalną wadą kapitalizmu jest nierówny podział bogactwa. Naturalną zaletą socjalizmu jest równy podział biedy."
~Winston Churchill

Przez Park Chung Hee 4 July 2019 23:36

ProXiuu napisał

Symbol nie może wyznawać/symbolizować danej ideologii? A sierp i młot? Albo symbol: "Polska walcząca" ,czy symbol pacyfizmu, który symbolizuje pacyfizm. Ja słyszałem że swastyka symbolizuje szczęście i pomyślność.

ja tu nigdzie nie napisałem symbolizowania. Weź nie dopisuj nic od siebie. Po za tym jak sobie wyobrażasz obrazek czczący ideologię jak człowiek?

Przez ProXiuu 5 July 2019 00:17

Użytkownik · 160 komentarze

"wiem, że nie jest faszystowska, ani rasistowska (podobnie, jak swastyka. Symbol nie może wyznawać jakiejś ideologi)". Wyznawać może nie, ale skoro symbolizuje daną ideologie, bądź jest z nią utożsamiany, można go określić przymiotnikiem np. pacyfa jest pokojowa. Poprawniej brzmi: pafyca jest znakiem pokoju/symbolizuje pokój, ale jest to szukanie dziury w całym.

Do 9 roku życia byłem socjalistą. Podobno każdy za młodu powinien nim być, potem mądrzeje. -Janusz Korwin-Mikke

"Naturalną wadą kapitalizmu jest nierówny podział bogactwa. Naturalną zaletą socjalizmu jest równy podział biedy."
~Winston Churchill

Przez AKmatiAK 5 July 2019 18:54

Administrator · 220 komentarze

Wolność, Równość, Braterstwo! Dać sierpa i młota do tego. Taki mundur mógłby być.

wolność, równość, jedność ☭

Przez Park Chung Hee 5 July 2019 20:10

AKmatiAK napisał

Wolność, Równość, Braterstwo! Dać sierpa i młota do tego. Taki mundur mógłby być.

W tym kraju to jest nie możliwe. W Polszy sierp i młot kojarzy się tylko z wąsatym gostkiem z Gruzji, grubasem z północy Korei i  "chińskim" przygłupem z pieprzykiem na brodzie. A przecież sierp i młot to również symbole narodowe chociażby Austrii (która była najlepszym ze wszystkich dotychczasowych okupantów Polski), bo w austriackim herbie jest orzeł trzymający te dwa narzędzia

Ostatnio edytowany przez Park Chung Hee (5 July 2019 20:17)

Przez AKmatiAK 6 July 2019 13:09

Administrator · 220 komentarze

wiem że niemożliwe, ale swoją wizję zawsze można mieć tongue

wolność, równość, jedność ☭

Przez DzieckoZAfryki 6 July 2019 14:38

komuniści tacy jak Stalin, Mao, trzech Kimów i Pol Pot zniszczyli dobre zdanie o komuniźmie

Przez Park Chung Hee 6 July 2019 15:09

DzieckoZAfryki napisał

komuniści tacy jak Stalin, Mao, trzech Kimów i Pol Pot zniszczyli dobre zdanie o komuniźmie

I to mimo, że Kimy kompletnie nie były komuchami (może Kim Il Song był, ale szybko przeszedł na swoje własne dżucze), bo resztę to jeszcze pod pseudokomunizm i komunofaszyzm można podciągnąć, a Korea Północna to dosłownie mieszanka narodowego socjalizmu, kapitalizmu państwowego, absolutnej monarchii dziedzicznej i Bóg wie jakich jeszcze rzeczy kompletnie sprzecznych z ideą komunistyczną